Instellingen

Wij maken gebruik van cookies. Lees meer hierover in ons privacybeleid. We respecteren privacy, daarom geven we controle over de manier waarop we met gegevens omgaan.

Altijd actief
 
 
 
 
Spring naar content
Terug naar de kennisbank

Minder prestatie, meer ontmoeting en beleving

mag het een onsje monder prestatiegericht?

Auteur(s): Iris van der Spoel

Wat krijgt jou in beweging? Als gymdocent is de kans groot dat je een ontzettende sportieveling bent en dat je gaat voor de winst, of een nieuw persoonlijk record. Presteren dus, op het veld, de baan of in de gym. Maar – verrassing – niet iedereen wordt gedreven door prestatiedrang. Zeker onder pubers blijkt de behoefte aan vrijheid en flexibiliteit te zorgen voor andere beweegredenen.

beweegredenen, beweegredenentest, SwapGym

Literatuurverwijzing: Spoel, I. van der (2023, november). Minder prestatie, meer ontmoeting en beleving: mag het een onsje monder prestatiegericht?. LO Magazine 111 (pp. 33 - 35)

Omschrijving

  • Jaar:
    2023
  • Plaats:
    Zeist
  • Uitgever(s):
    KVLO
  • Mediumsoort:
    Artikel in vaktijdschrift
  • Tijdschrift:
    LO Magazine