Instellingen

Wij maken gebruik van cookies. Lees meer hierover in ons privacybeleid. We respecteren privacy, daarom geven we controle over de manier waarop we met gegevens omgaan.

Altijd actief
 

 

 

 
Spring naar content
Terug naar de kennisbank

Pedagogische bekwaamheden van de leraar lichamelijke opvoeding, wat vinden leerlingen daarvan?

Auteur(s): Hilde Bax

In het schooljaar 2016-2017 is de perceptie van leerlingen over de pedagogische bekwaamheden van hun leraar lichamelijke opvoeding op enkele scholen voor voortgezet onderwijs met een sportprofiel in de omgeving van Amsterdam onderzocht. De leerlingen zaten in de onderbouw en in de bovenbouw. Voor het verzamelen van data werd een schriftelijke vragenlijst gebruikt die is gebaseerd op de behoeftentheorie van Deci & Ryan (2000). Aan het onderzoek namen 1171 leerlingen deel. Een belangrijke uitkomst was dat de leerlingen van deze scholen de pedagogische bekwaamheden van hun leraar lichamelijke opvoeding (LO) hoog waardeerden.

Literatuurverwijzing: Bax, H. (2018, mei). Pedagogische bekwaamheden van de leraar lichamelijke opvoeding, wat vinden leerlingen daarvan?.

Omschrijving