Instellingen

Wij maken gebruik van cookies. Lees meer hierover in ons privacybeleid. We respecteren privacy, daarom geven we controle over de manier waarop we met gegevens omgaan.

Altijd actief
 

 

 

 
Spring naar content
Terug naar de kennisbank

In beweging

Middelbare scholieren bewegen te weinig. Uit onderzoek van het CBS uit 2022 blijkt dat slechts 36 procent van alle Nederlandse jongeren tussen twaalf en achttien jaar voldoet aan de beweegrichtlijnen van de Gezondheidsraad.

Vmbo-leerlingen bewegen over het algemeen nog minder dan hun leeftijdsgenoten op havo en vwo. Hoe kan het dat vmbo-leerlingen zo weinig bewegen? En hoe kunnen we ze in beweging krijgen? Manou Anselma, onderzoeker bij het Mulier Instituut, gaat in op deze vragen.

Het artikel verscheen in het Magazine van Uitgeverij Deviant 2025, met als thema Gezondheid, 7e editie.

Literatuurverwijzing: Wolters, B., & Anselma, M. (2025, januari). In beweging. Uitgeverij Deviant Magazine (pp. 10-12)

Omschrijving

  • Jaar:
    2025
  • Plaats:
    Amersfoort
  • Uitgever(s):
    Uitgeverij Deviant
  • Mediumsoort:
    Artikel in vaktijdschrift
  • Tijdschrift:
    Uitgeverij Deviant Magazine
  • Trefwoord(en):