Spring naar content

Ga jij als sportprofessional op Europese kennisstage?

Kijk eens buiten de landsgrenzen voor inspiratie voor jouw werk in de wereld van sport en bewegen. Die kans biedt het Europese Erasmus+Sport-programma je met de mobiliteitsactie. Hiermee kun jij, alleen of in een groep van maximaal 10 personen uit jouw organisatie, op kennisstage in een ander Europees land. 

Buurtsportcoach naar Denemarken

Bijvoorbeeld: je bent buurtsportcoach en je wilt samen met twee collega’s in Denemarken op bezoek bij een gemeentelijke sportorganisatie die goede resultaten bereikt op het gebied van inclusief sporten. Je loopt dan een paar dagen mee en zorgt dat bij thuiskomst de opgedane kennis goed in je eigen organisatie verspreid en zo mogelijk toegepast kan worden. De Europese Commissie vergoedt de kosten om het te organiseren, de treinreis en de kosten van accommodatie en catering voor deze kennisstage. Je uren worden niet vergoed. Zorg er dus voor dat het onderwerp waarvoor je op reis gaat, echt een prioriteit is in jullie strategie of jaarplan, zodat het ook echt rendeert voor jouw gemeente. 

Ook coaches en trainers kunnen op pad

Dit is een voorbeeld van ‘job shadowing’, maar er is ook nog een andere optie om als coach of trainer in de breedtesport ervaringen uit te wisselen in een ander Europees land. Alle informatie hierover lees je in dit onlangs geactualiseerde artikel op Allesoversport: ‘Erasmus+: verbreed je horizon en ga op uitwisseling in de sport’.

Begin nu voor de deadline van 1 oktober

Nu is een goed moment om je hierop te oriënteren: op 1 oktober om 12 uur is de deadline voor aanvragen, die je gewoon bij het Nederlandse Erasmus+ Agentschap bij NJI kunt indienen. Je kunt daar ook terecht voor advies over hoe je je aanvraag het best kunt voorbereiden. Ook worden er regelmatig online vragenuurtjes gehouden.

Bekijk ook

Vernieuwd: Beweeggids voor mensen met dementie 

In de Beweeggids voor mensen met dementie lees je meer over bewegen en dementie, ook vind je er praktische tips en voorbeelden om bewegen te stimuleren vanuit verschillende rollen.

Ga jij als sportprofessional op Europese kennisstage?

Kijk eens buiten de landsgrenzen voor inspiratie voor jouw werk in de wereld van sport en bewegen. Die kans biedt het Europese Erasmus+Sport-programma je met de mobiliteitsactie.

Kinderen en jongeren met laag gezinsinkomen sporten minder vaak

In hoeverre verschilt het sport- en beweeggedrag van jeugd uit gezinnen met een laag gezinsinkomen met dat van jeugd met...

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws en onze producten over sport en bewegen.